
Generale repetitie Het eerste deel van de eerste etappe bracht weinig verassingen. Na de start in Buenos Aires werden de rijders zowel toegejuicht als afgeremd door de fans op de route. Bij een benzinestation moest gestopt worden en daar leek een uur in de rij wachten normaal. In deze drukte raakte de assistentie auto één rijder uit het oog. Gelukkig waren de vier rijders in het bivak weer bijeen vlak nadat de assistentie auto binnen kwam rijden. De vrachtwagen was vooruit geraced en was enkele minuten eerder binnen om meteen het kamp voor de komende nacht op te bouwen. Het team heeft kunnen leren dat men in deze drukte elkaar bij elke stop in de gaten moet houden.
Start tijden
De monteurs krijgen een ‘genereus’ vol uur slaap in de eerste nacht in het bivak. Kort voordat de wekker van de eerste rijder ging konden de monteurs hun slaap pakken. De starttijden voor vandaag beginnen met 04:42 voor Quin Cody vandaag en wordt gevolgd door de rest met 04:55uur voor Vadim Pritulyak, met 04:57uur voor Mirjam Pol en als laatste 05:13uur voor Alexey Naumov. Om de persoonlijke routine erin te houden ging de eerste wekker om 03:20uur. Gedurende het schrijven van deze tekst is er geen monteur aanspreekbaar: hun planning is om tegen vijf uur wakker te worden om met de snelle assistentie auto meteen achter de rijders aan te rijden. We zullen later op de dag weten wat het nachtwerk goed heeft gedaan voor de rijders vandaag. De monteurs zullen vandaag hun slaap moeten pakken als de servicetruck en assistentie wagen aan het rijden zijn. Om veiligheids redenen zijn de rijders van de voertuigen al eerder naar bed gegaan, al zijn de nachten voor hun ook erg kort. Het team weet uit ervaring dat de slaap-uurtjes niet langer zullen gaan worden gedurende de rally. Zelfs zonder grote problemen aan de motoren, neemt de standaard controle en fine-tuning al genoeg slaap af van de monteurs.
Daglicht
Vandaag is daadwerkelijk het begin van de race met deel twee van etappe één met een special stage waar de starttijden aangepast worden naar de gemeten snelheid per rijder. Gedurende de dag hoopt iedereen op de resultaten van gisteren: als de rijders kunnen blijven rijden zonder ernstige problemen dan kan later meer werk verricht worden met daglicht. Slechts minuten nadat dit bericht de deur uit gaat via de satelliet, zal de assistentie auto achter de rijders aan gaan.
Meer op: http://www.team-honda-europe.nl/
bron enduro.nl