Stuurpen verwijderen

Moderators: ghulst, DR-Big, zappa.suzuki

Plaats reactie
Shifty-PK
Berichten: 1594
Lid geworden op: do jan 25, 2007 14:04
Locatie: Zoetermeer
Contacteer:

Olla,

Ik ben de opties aan het bekijken hoe nieuwe kroonplaten in mijn balhoofd gaan passen.

-een optie is om de hele stuurpen na te maken met de juiste maat waar die de nieuwe stuurpen de kroonplaat in gaat.
Dit is de 'ingewikkelste optie'.

- een andere optie is om de oude stuurpen eruit de halen en met busjes in de nieuwe kroonplaat te persen.
Dit is de wat meer eenvoudigere oplossingen waarbij je ook zeker weet dat het gaat passen omdat de stuurpen hetzelfde is.
Het probleem hierbij is alleen hoe krijg je deze stuurpen eruit? Aan de onderkant lijkt deze gelast te zijn. Is dit een kwestie van de las naad wegslijpen en dan eruit persen?

Heeft iemand ervaring met het eruithalen van de originele stuurpen? Zit er aan de onderkant ook een lipje zodat hij niet naar boven kant schieten?



Qua gewicht zijn de nieuwe en oude bovenste kroonplaat identiek. Maar de onderste kroonplaat van de big is van staal oid, die is gelijk 1.2kg zwaarder dan ktm alluminium kroonplaat.
Suzuki DR 750SK Big '89

Innovation distinguishes between a leader and a follower.
spgoesdakar
Berichten: 440
Lid geworden op: wo mar 14, 2007 17:34
Locatie: Uden

Hallo Shifty,

heb t zelf ook zo gedaan.
Las aan de onderzijde vlak slijpen tot de naad zichtbaar is.
Daarna eruit slaan of persen.
Heb deze niet gebruikt omdat de kroonplaten van een ktm vork hoger zijn.
DR750 '89 DR800 '90 DR800 '92
CrazyWezel
Berichten: 3279
Lid geworden op: di jun 24, 2008 23:36
Locatie: Eindhoven
Contacteer:

iwan doe is je pb tjekke vriend.. ik wacht op je antwoord :lol:
gehad en verstoten;
-DR BIG SR43 RR4
-KX 250 Enduro
current:
-DR BIG SR43 EBGIO

Onze nieuwe webwinkel! óók voor de brommerrijders! (camelbag's/O.R.S e.d)
www.prepworld.nl !
Shifty-PK
Berichten: 1594
Lid geworden op: do jan 25, 2007 14:04
Locatie: Zoetermeer
Contacteer:

Stuurpen is eruit en de onderste kroonplaat zo krom als een hoepel.

In eerste instantie was de lasnaad niet genoeg genoeg weggeslepen waardoor de kroonplaat eerder boog dan de pen eruit kwam :shock:
Nog verder weggeslepen en toen plopte die netjes eruit onder de pers.

Wonderlijk was de suzuki diameter precies dezelfde als de ktm diameter dus de suzuki stuurpen gleed zo in de ktm kroonplaat. Maar klemmen deed die niet dus die moet erin worden vastgezet.
Suzuki DR 750SK Big '89

Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Plaats reactie