Je moet even een paar zaken anders bekijken:
Je hebt een WP schokbreker gekocht waar een VEER op zit die bestemd is voor een rijder van 75-80kg.
Die schokbreker is daar niet op afgesteld, je VEER bepaalt of jij er met je 95-100kg op past zonder dat je vering te slap is.
Je kunt een veer van 75-80 of 80-85 kilo niet "afstellen" op een hoger gewicht, dan heb je gewoon een andere veer nodig die over je shokbreker gaat.
Vervolgens stel je na het plaatsen van de juiste veer de vrije speling af op 2-3cm.
Daarna controleer je de doorhang terwijl je er stil op zit met je hele bepakking aan en mag je veer niet veel verder dan 10-11 cm inzakken en niet minder dan 8-9. In andere gevallen ga je of een zwaardere veer of een slappere veer plaatsen.
Het "opschroeven" van de voorspanning van de veer zorgt er alleen maar voor dat je geen vrije speling meer hebt, wat niet goed is voor je rug/motor/stabiliteit.
Als dit allemaal goed staat kun je je in/uitgaande demping af gaan stellen, als ik jou was zou ik beiden om te beginnen op de middelste stand zetten en dan gaan proefrijden.
Dit is globaal het verhaal van je achterveer, er is vast nog iemand die me kan verbeteren, graag zelfs want dit is mijn visie en die hoeft niet helemaal de juiste te zijn
Of die 2005 veer op een 2000 CR past, weet ik niet.