Pagina 1 van 1
zuiger vervangen: kies ik voor een aftermarket of standaard?
Geplaatst: ma mar 10, 2008 17:34
door Klx300R
heb nog eens een vraagje
nu is het tijd geworden voor men zuiger te vervangen, maar wat kies ik het beste?
Heb een A cilinder en kan dus nog best wat zuigertjes steken als ik het boeltje niet laat bijeendraaien.
nu heb ik verscheidene keuzes in verband met zuigers, ik kan voor een standaard gasgas zuiger gaan (a-b-c-d)
of ik kan voor de volgende merken gaan: wiseco,prox,vertex,wossner...
als ik met niet vergis is de originele een gegoten zuiger en al de andere gedraaide gefreesde zuigers, wie kan me vertellen waarvoor ik het beste ga?
Ik prefereer levensduur en betrouwbaarheid boven 2pk meer en na 20u zuigertje wisselen. Heb al gezien dat deze dingen veel duurder zijn dan een zuiger van laat ons zeggen een yamaha,wil geen kost sparen,maar zeker zijn van de zaak. de goedkoopste kost me 120€
wie geeft me de nodige info
greetz
Geplaatst: ma mar 10, 2008 17:43
door YZF250
Kijk, aftermarket zuigers zijn daarom niet minder betrouwbaar, maar ze gaan wel minder lang mee...
Ik zou er zelf ook over denken om aftermarkets te kopen, omdat deze serieus schillen in prijs met die van Yamaha zelf...
Re: zuiger vervangen: kies ik voor een aftermarket of standa
Geplaatst: ma mar 10, 2008 18:05
door huskie
Klx300R schreef:2pk meer en na 20u zuigertje wisselen.
Huhhh
waar haal jij je informatie vandaan
Geplaatst: ma mar 10, 2008 18:08
door mx jake
ik heb goeie ervaringen met prox
drijfstang setjes - zuigers - pakkingsets - koppeling alles van prox
Geplaatst: ma mar 10, 2008 19:13
door pHreaC
Ik zou persoonlijk voor origineel gaan...goed materiaal en een gerust geweten mag wat meer kosten voor mij!
Geplaatst: ma mar 10, 2008 21:59
door Klx300R
was bij wijze van uitdrukking huskie, wat ik niet vermeld had s dat het over een gasgas ec300 gaat en niet over de yamaha.
wilde enkel zeggen dat een zuiger voor een gasgas bedrukkelijk meer kost dan die van bevoorbeeld yamaha.
Heb ook goede ervari,ngen met prox, maar wil weten wat qua "standtijd" eigenlijk het beste is.
Heb nu +-5000km en er zitten blinkende vlekken op de zuiger wat wijst op slijtage,heb nog compressie genoeg maar uit voorzorg het boeltje vervangen.
greetz
Geplaatst: ma mar 10, 2008 22:45
door huskie
Klx300r, ik weet dat je een GG300 rijdt. Het staat bij je signature. Een 2005 model.
Volgens mij zijn de GG zuigers niet veel duurder dan aftermarkt, maar weet dat niet zeker.
Maar natuurlijk vervang je deze zuiger ook om met een frisse motor te gaan rijden, en controleer je meteen je bigend/drijfstang.
Maar 300 zuigers hebben bij normaal gebruik een jarenlange bedrijfszekerheid, mits alles in orde is. Dus ook de cilinder even laten poetsen en laten opmeten.
Geplaatst: di mar 11, 2008 09:44
door Rolando
Wiseco maakt ook veel standaard zuigers. Ervaringen met Wiseco zijn ook goed.
Geplaatst: di mar 11, 2008 14:15
door Klx300R
@ huskie, mijn gebruik is alles behalve normaal
Heb deze moto als demo gekocht met 45km op de teller dus heb toch gezorgd voor de meeste slijtage
in de cilinder zitten de dwarslijntjes er nog mooi in zonder enige groef of dergelijke,dus die is perfect... goede olie doet veel.
greetz
Geplaatst: di mar 11, 2008 14:24
door huskie
Klx, je bent een geluksvogel
Een nieuwe 300 GG, met 45km op de teller.
Ik zou als ik jouw was, bij een vriendelijke bekwame dealer, zaak, deze zuiger aanschaffen, en dan niet zo letten op de prijs, of merk. In zo'n geval betaalt zich vriendschap met een dealer zich later uit in goede adviezen etc.
Vertex blijft natuurlijk een wereldmerk
Trouwens wie maakt de originele GG zuigers?
Geplaatst: di mar 11, 2008 21:14
door Klx300R
ja een echte geluksvogel
een nieuwe met 45km
was dan ook maar de helft van de nieuwprijs...
Ik werk zelf voor yamaha en weet wat ik zou doen, ik zou inderdaad gaan voor een vertex of prox zuigertje omdat ik hier altijd al zeer goede ervaringen mee gehad heb,deze gaan normaal gezien even lang mee dan een standaard zuigertje. wou enkel jullie mening hieromtrent weten.wat betreft die vriendelijke dealer te vinden heb ik 2 keuzes oftewel moet ik tot in nederland rijden bij oerlemans (veel mee gemaild en is me een toffe kerel bevonden) of bij de belgische invoerder crosset gaan (men frans is niet zo goed,maar vond dat ie me wel snel wou afwimpelen bij wat info)
wie die zuigers origineel maakt zal ik vrijdag eens chekken (zou wel vertex kunnen zijn)
greetz
Geplaatst: wo mar 12, 2008 21:01
door Klx300R
een standaard zuigertje of een vertex kost 178€... is dus wat duurder als voor andere motoren.
greetz