Pagina 1 van 1
levensduur kettingwielen
Geplaatst: zo jan 09, 2005 16:06
door TTT
Ik heb nu 1800km met de 525 gereden. Nu is het achterkettingwiel al behoorlijk assymtrisch aan het worden is. Een Renthal blad.
Is dit de normale levensduur?
Geplaatst: zo jan 09, 2005 16:59
door Jo VdB
Bij een aluminium exemplaar zou ik zeggen --> normaal
Daarom gebruik ook enkel nog maar van die Stealth-tandwielen.
Jo VdB
Re: levensduur kettingwielen
Geplaatst: ma jan 10, 2005 01:06
door Joop
TTT schreef:Ik heb nu 1800km met de 525 gereden. Nu is het achterkettingwiel al behoorlijk assymtrisch aan het worden is. Een Renthal blad. Is dit de normale levensduur?
Dat vindt ik een mooie levensduur voor offroad rijden.
Geplaatst: ma jan 10, 2005 08:04
door erwindob
Mijn originele stalen Huskie achterblad is ook al niet meer zo mooi na nog geen 800 km.
Voor al vervangen. (1 tandje meer)
tandwielen + ketting
Geplaatst: ma jan 10, 2005 10:09
door husky#4
Het gebruik van volledig geharde stalen tandwielen + een degelijke ketting geeft de langste levensduur!
Een RK-ketting is onverslijtbaar in tegenstelling tot regina en renthal, (in dit geval spreek ik over o-ring kettingen!)
Moet je echt eens proberen!!!

Geplaatst: ma jan 10, 2005 12:30
door Ronnie
Een RK-ketting is onverslijtbaar in tegenstelling tot regina en renthal, (in dit geval spreek ik over o-ring kettingen!)
Nooit van gehoord
RK = Rooms Katholiek ??
Moet je dan ook de rozenkrans er bij doen?

Re: levensduur kettingwielen
Geplaatst: ma jan 10, 2005 12:48
door Sjokske
TTT schreef:Ik heb nu 1800km met de 525 gereden. Nu is het achterkettingwiel al behoorlijk assymtrisch aan het worden is. Een Renthal blad.
Is dit de normale levensduur?
Veel vermogen vreet veel tandjes. Heb ongeveer dezelfde levensduur met m'n 530.
En Renthal is niet vanzelfsprekend zaligmakend. Binnenkort ga ik Talon eens uitproberen.
Geplaatst: ma jan 10, 2005 14:56
door JBassie
toen ik laatst een nieuw tandwielen setje ging aanschaffen wou ik ook zo'n stalen / aluminium tandwiel. De dealer heeft het mij afgeraden, omdat hij er absoluut niet over te spreken was. Vond het niks beter dan een gewoon tandwiel.
De tandwielen van de fabrieks KTM's. Een aluminium tandwiel met een stalen buitenkrans. Licht van gewicht en duurzaam in gebruik. Slechts beperkt leverbaar. € 59,00
Geplaatst: ma jan 10, 2005 20:00
door Jo VdB
JBassie schreef:De dealer heeft het mij afgeraden, omdat hij er absoluut niet over te spreken was. Vond het niks beter dan een gewoon tandwiel.
Dat is nogal logisch
Hoe meer hij van die Stealths verkoopt (kosten trouwens meestal maar iets rond de 49€ voor de KTM), hoe minder alu tandwielen hij zal kunnen verkopen --> zijn massamarge zal zakken
Hij denkt dus aan
zijn portemonnee...
Jo VdB
Geplaatst: ma jan 10, 2005 22:31
door TTT
Bedankt voor de reacties. Dus een Stealth blad en nieuw voortandwiel kopen en voor de zekerheid meteen een RK ketting meenemen. Gaan we doen.
Geplaatst: ma jan 10, 2005 22:33
door Freek
Laatst in een Duitse test gelezen, dat de DID-Xring de beste prijs/prestatieverhouding had.