Ik heb Andere gestemd.
En dan niet op mijn DRZ400S, maar de DRZ400K en E.
Deze motoren hebben eigenlijk maar twee zwakke punten en evenveel verbeterpunten t.o.v. de concurrentie.
1. voortandwiel zwalkt en hard aandraaien zoals in het wphb besproken wordt heeft geen zin; dan gaan er lagers kapot. Rode locktite in de spiebanen en het probleem is verholpen
2. tandwiel op primaire as (draait naar links vast) is met slechte Locktite af-fabriek vastgezet. Moet met rood vastgezet worden. Altijd zelf even controleren als je een 2de handse koopt.
De klepstelinterval is 24.000 op de S en 12.000 op de K en E. Werkt met klepstelplaatjes.
Ander zwak punt: op de E zit een teller die tot 100 km gaat. Hoe weet je ooit dat je de 120ste 100km bereikt hebt?
Ander zwak punt van de S: in Singapore zit een koeriersbedrijf die de S tot 99.999 km opgejaagd had, zonder revisie. De digitale teller ging niet verder en Meneer Suzuki wist geen antwoord. Schande! De geschatte tussenstand staat nu op 130.000 km met één nieuwe zuiger.
De blokken van alle modellen zijn exact dezelfde, alleen de carb, nokkenassen, vliegwiel en CDI niet.
Jurgen Overveld is in 2003/2004 NL kampioen enduro Nationalen geworden op een DRZ400K(icker) van 109 kg met als enige wijziging Yosh nokkeassen en CDI.
Profiel Jurgen
Noppy
P.S. Ik hoor niemand over de betrouwbaarheid van de KLX300 4-takt, hoe bevalt die?